Ak si chcete zvýšiť zľavu, zaregistrujte sa a využite náš vernostný program.
Dezinfekcie
Po vypuknutí korona vírusu sme okrem iného čelili aj problému s akútnym nedostatkom dezinfekčných prostriedkov. Regále v obchodoch zívali prázdnotou a bežne dostupné produkty sa odrazu stali doslova úzkoprofilovým tovarom.
Na enormne zvýšený záujem po dezinfekciách však takmer okamžite zareagovali rôzni predajcovia a internet do pár dní zahltili ponuky rôznych druhov dezinfekčných prostriedkov.
Viete ale, po ktorom produkte siahnuť a nespôsobiť si nepríjemnosti?
Pripravili sme pre vás krátky článok o tom, ako si vybrať správny a zdraviu nezávadný dezinfekčný prostriedok, čo by mala dezinfekcia obsahovať a najmä, ako s dezinfekčnými prostriedkami účinne zaobchádzať!
Zásada č. 1- ALKOHOL
Aby dezinfekčný prostriedok naozaj dokázal zlikvidovať škodlivé baktérie či vírusy, je nevyhnutné, aby ste v jeho zložení našli minimálne 60% alkoholu. A prečo je práve alkohol kľúčovou zložkou? Niektoré vírusy majú na svojom povrchu tzv. lipidovú membránu, teda vrstvu, ktorá chráni jeho RNA, čiže základného nositeľa genetickej informácie vírusu. Túto zložku dokáže účinne poraziť jedine vysoko percentný alkohol, prípadne naozaj účinné látky v mydlách, či saponátoch. Preto siahajte výlučne po dezinfekciách s vysokým percentom alkoholu!
Zásada č. 2 – Pozor, načo je dezinfekcia určená!
Na trhu nájdeme naozaj obrovské množstvo druhov a typov dezinfekčných prostriedkov, určených na rozličné druhy použití. Preto dôkladne zvážte, či plánujete produkt použiť na predmety, alebo pokožku! Zvýšenú pozornosť samozrejme venujte prípravkom určeným na ruky. Tie majú vo väčšine prípadov iné zloženie z dôvodu, aby nedráždili ľudskú pokožku.
Zásada č. 3- Ako čo najúčinnejšie používať dezinfekciu na ruky
Keďže sa alkohol vo všeobecnosti pomerne rýchlo odparuje, dezinfekčný prípravok takmer okamžite po aplikácii začína strácať účinok. Preto je dôležité nechať produkt na rukách dôkladne zaschnúť a neutierať si vlhké ruky do oblečenia.
Zásada č. 4- Karta bezpečnostných údajov ( KBU )
Ak kupujete dezinfekciu pre zákazníkov do firmy, obchodnej prevádzky a podobne, určite si od obchodníka pýtajte kartu bezpečnostných údajov, tzv KBU. Tento dokument budete potrebovať pri prípadnej kontrole z UVZSR. Zároveň v tejto karte skontrolujte rozsah použitia ( špecifikácia použitia ). Ak je dezinfekcia určená pre zákazníkov, musí byť na obale uvedené použitie na pokožku.
Prečítajte si aj článok z našej poradni:
Ochrana pred vírusmi na pracovisku
Kancelárie sú pre mnohých z nás miestom, kde trávime väčšiu časť svojich dní. No kým v našich domácnostiach dbáme na dôslednú hygienu, počas pracovnej doby máme tendenciu zabúdať, či poľaviť. Prinášame Vám preto zopár praktických rád, ako na pracovisku chrániť nie len seba ale aj ostatných!...čítať viac