Nezmeškajte akcie a zľavy. Stačí zadať Váš email

Ak si chcete zvýšiť zľavu, zaregistrujte sa a využite náš vernostný program. 

 

  1. Úvod
  2. Poradňa
  3. Ochrana pred vírusmi na pracov
Ochrana pred vírusmi na pracovisku

Ako chrániť kancelárie pred šírením vírusov.

     Kancelárie sú pre mnohých z nás miestom, kde trávime väčšiu časť svojich dní. No kým v našich domácnostiach dbáme na dôslednú hygienu, počas pracovnej doby máme tendenciu zabúdať, či poľaviť. Prinášame Vám preto zopár praktických rád, ako na pracovisku chrániť nie len seba ale aj ostatných!

 

Vzdialenosť medzi stolmi – v mnohých kanceláriách je najmä z kapacitného hľadiska trendom, umiestňovať pracovné stoly čo najbližšie k sebe. Ak však chceme predísť potenciálnemu šíreniu vírusov a baktérií, ideálne je medzi jednotlivými stolmi zabezpečiť vhodný odstup. Odporúčame 1,5 až 2 metre. Ak odstup zabezpečiť nedokážete, investujte aspoň do paravánov, ktoré od seba stoly bezpečne oddelia, prípadne môžete zabezpečiť zamestnancom ochranný štít ma tvár.

 

Dôkladná a častá dezinfekcia – len si predstavte, koľko osôb denne uchopí kľučku vašej kancelárie, tlačidlo na kopírke či kohútik s vodou. Dezinfikujte preto tak často, ako je to možné. Dôkladnú celoplošnú dezinfekciu odporúčame raz týždenne, čistenie menších plôch však denne! Minimálne raz denne sa odporúča aj zmytie podlahy na mokro. Ideálnou voľbou sú parfumované čistiace prostriedky, ktoré okrem vyčistenia priestor aj príjemne prevoňajú.

 

Pravidelné umývanie rúk – v prvom rade začnime od seba. Pravidelné dôkladné umývanie rúk a používanie mydla je predsa to najmenej, čo môžeme v spoločných priestoroch urobiť nie len pre seba, ale aj pre svoje okolie. Úroveň hygieny môžeme výrazne zvýšiť výmenou bežného mydla za dávkovač s tekutým mydlom, alebo dávkovač mydlovej peny. Mydlovú penu odporúčame hlavne v priestoroch s vysokou frekvenciou, nakoľko mydlová pena výrazne šetrí spotrebu. Samozrejmosťou je aj výmena bežných uterákov za hygienické papierové utierky. Ideálne v kombinácií so zásobníkom papierových utierok, ktorý dávkuje po jednej utierke a tak nedochádza ku kontaminácií zatiaľ nepoužitých utierok.

 

Časté vetranie – rovnako ako doma, aj v kancelárií je nevyhnutný prísun čerstvého vzduchu. Počas letných mesiacov pokojne nechajte čerstvý vzduch dnu prúdiť celý deň, počas chladnejšieho obdobia nezabúdajte vetrať niekoľko krát denne, v kratších intervaloch. Najmä v kanceláriách, kde sa sústredí viacero zamestnancov, by malo byť pravidelné vetranie samozrejmosťou. Nezabudnite pri tom na pravidelnú dezinfekciu kľučiek.

 

Pravidelné čistenie klimatizácie – ak máte v kancelárii nainštalovanú klimatizáciu, rozhodne nezabúdajte na jej pravidelné čistenie. Najmä počas dlhých zimných mesiacov, kedy klimatizáciu nespúšťame, sa stáva ideálnym miestom pre množenie baktérií a vírusov. Pred tým, ako ju opäť spustíme, je teda kvalitné prečistenie mimoriadne dôležité.

 

Ak máte nejaké zaujímavé návody ako znížiť riziko prenosu vírusov, pokojne nám ich napíšte do komentára.

Nezmeškajte akcie a zľavy. Stačí zadať Váš email
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame maximálne raz za 7 dní.

Používajte dezinfekčné prípravky bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o výrobku.