Nezmeškajte akcie a zľavy. Stačí zadať Váš email

Ak si chcete zvýšiť zľavu, zaregistrujte sa a využite náš vernostný program. 

 

  1. Úvod
  2. Poradňa
  3. Likvidácia rúšok/respirátorov
Ako správne likvidovať rúška a respirátory

Rúška a respirátory ako biologický odpad

     Rúška sú súčasťou nášho každodenného života už takmer rok. Samozrejmosťou je ich pravidelné obmieňanie, prípadne pranie pri vysokej teplote. Vedeli ste však, že aj samotná likvidácia použitého rúška, respirátora či jednorazových rukavíc, má svoje pravidlá?

Keďže by sme ich mali považovať za infekčný odpad, rozhodne nie je vhodné ich vyhodiť samostatne do odpadkového koša v domácnosti a rovnako ani do verejného odpadu. Vírus na takto voľne pohodenom infikovanom rúšku či rukaviciach, dokáže totiž prežiť až 72 hodín!

Nezabúdajte tak použité rúško, respirátor alebo rukavice najskôr dôkladne zabaliť do mikroténového vrecka a až potom odhodiť do smetnej nádoby. Ideálne do odpadkového koša s víkom.

Odpadkové koše s bezdotykovým otváraním víka

Odpadkový kôš s bezdotykovým otváraním víka

My pre Vás máme TIP, ako k likvidácii odpadu pristupovať ešte bezpečnejšie!  Vďaka bezdotykovým odpadkovým košom zo senzorom, ešte viac minimalizujete možnosť stretu s vírusom či baktériami. Jednoducho priložíte ruku 25 cm od nádoby, ktorá sa na základe senzoru otvorí a po vhodení odpadu opäť sama zavrie.

V našej ponuke máme väčšie, ale aj menšie nádoby s možnosťou uchytenia igelitového vrecka na odpad. Ideálny spôsob na likvidáciu použitých jednorazových rúšok, či respirátorov.

Nakupujte bezpečne z pohodlia domova prostredníctvom nášho e-shopu:

Bezdotykové odpadkové koše 

Nezmeškajte akcie a zľavy. Stačí zadať Váš email
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame maximálne raz za 7 dní.

Používajte dezinfekčné prípravky bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o výrobku.