Nezmeškajte akcie a zľavy. Stačí zadať Váš email

Ak si chcete zvýšiť zľavu, zaregistrujte sa a využite náš vernostný program. 

 

  1. Úvod
  2. Poradňa
  3. Starostlivosť o bazén
Starostlivosť o záhradný bazén

Starostlivosť o záhradný bazén     Horúce leto a osviežujúci bazén priamo v záhrade. Skvelá predstava, najmä ak sa túžite vyhnúť preplneným kúpaliskám, či aquaparkom. Rovnako ako veľké spoločné bazény, aj tie menšie, rodinné však potrebujú pravidelnú údržbu.

Pri správnom použití vhodných prípravkov bude voda vo vašom bazéne nie len krištáľovo čistá, ale aj zdravotne nezávadná a bezpečná pre celú rodinu.

Pozrite sa spolu s nami bližšie na jednotlivé produkty, ktoré Vám uľahčia starostlivosť o Váš bazén.

 

Regulácia pH – hodnota pH je ukazovateľom stupňa kyslosti vody. Pre správne hodnoty pH vo Vašom bazéne je nevyhnutné jeho hladinu pravidelne merať. Od správneho pH totiž závisí nie len celková kvality vody, ale aj účinnosť ostatnej použitej bazénovej chémie. Docieliť by ste preto mali hodnotu medzi 7,1-7,5. Kým nízke hodnoty môžu spôsobiť napr. koróziu kovových častí bazéna, dráždenie očí a kože, či zvýšenú spotrebu chlóru, vysoké pH vedie k zakaleniu vody, tvorbe vápenatých usadenín alebo naopak, znižovaniu účinkov chlóru.

Hodnoty pH zmeriate jednoducho, pomocou kvapkových, alebo prúžkových testerov. Ak sú príliš vysoké, stačí aplikovať prípravok pH-. Ak sú naopak hodnoty nízke, potrebné je použiť prípravok pH+.

 

Dezinfekcia – počas horúcich letných dní sa môže náš bazén stať nie len strediskom zábavy, ale aj baktérií. Zvyšky opaľovacích krémov, hmyz, tráva či piesok našu vodu znečisťujú, a preto by sme nemali zabúdať na pravidelnú dezinfekciu. Efektívnou a zároveň šetrnou metódou sú chlórové tablety, ktorých množstvo volíte podľa objemu svojho bazéna.

 

Odstránenie rias –pokiaľ nevlastníte domáce bio jazierko, vzniku rias budete chcieť pravdepodobne účinne prechádzať. Ak začne byť dno bazéna či jeho steny klzké, zvýšte pozornosť. Ak sa navyše vaša krištáľovo čistá voda mení na zelenú, žltú alebo hnedú, mali by ste čo najrýchlejšie siahnuť po prípravku na odstránenie rias. Tie totiž môžu ľahko spôsobiť kožné aj zažívacie problémy, alebo dokonca alergie. V bazéne sa najčastejšie objavujú ako dôsledok nesprávneho pH alebo nízkeho množstva chlóru. Zvoliť môžete napr. účinný Chlór Šok, prípadne vločkovač alebo prejasňovač.

 

Vločkovač – okrem rias v našich bazénoch striehnu aj rôzne drobné nečistoty, ktoré majú tendenciu vodu zakaliť. Zbavíme sa ich však jednoducho pomocou vločkovača. Ten vytvorí z nečistôt zrazeniny, ktoré pohltí filtrácia, alebo klesnú na dno bazéna, odkiaľ ich pohodlne odstránime pomocou vysávača.

 

Ak Vám čas nedovolí podrobnú starostlivoť o bazén, riešením sú aj tablety SAVO Maxi komplex 3v1, alebo tablety Marimex Aquamar komplex 5v1. Tablety obsahujú okrem dezinfekcie aj zložky na úpravu bazénovej vody, udržovanie pH, či vločkovanie. Na údržbu vody v bazéne Vám tak stačí jedno balenie komplexnej chémie. 

 

Užite si leto v bazéne bez starostí. 

Naša ponuka produktov pre starostlivosť o záhradný bazén.

 

Nezmeškajte akcie a zľavy. Stačí zadať Váš email
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame maximálne raz za 7 dní.

Používajte dezinfekčné prípravky bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o výrobku.